Wycena online

WYCEŃ OKNA!


Dzięki naszemu kalkulatorowi wycena interesujących Państwa okien będzie bardzo prosta


Nasza wycena jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca


 

WYCEŃ OKNA ON LINE »

 

 Profi Partner - Oferta - Okna - PCV - ALUPLAST



ENERGETO

Inteligentne rozwiązania systemowe stają się rzeczywistością. Lekkie, pozbawione wzmocnień stalowych wewnątrz profili, elementy konstrukcyjne ograniczające przy tym znacząco straty energii w budynkach, to nowe argumenty i korzyści, które producentom okien oferuje aluplast.
 
Zaproponowany przez aluplast koncept energeto ® jest nowym kierunkiem w myśleniu o energooszczędności, gdyż wiąże się z wyeliminowaniem stosowanych dotychczas w profilach wzmocnień stalowych, które powodowały pogorszenie ich termiki. Dodatkowo wdrażając tą technologię aluplast wychodzi naprzeciw oczekiwaniom producentów w zakresie optymalizowania procesów związanych z produkcją okien.

 
Wdrożenie energeto ® możliwe jest dzięki kombinacji dwóch innowacyjnych technologii aluplast:

  • „bonding inside“, specjalnego skrzydła z zastosowaniem techniki klejenia szyb oraz
  • „powerdur inside“, nowego rodzaju ram opracowanego we współpracy z firmą BASF z zastosowaniem tworzywa sztucznego Ultradur® High Speed, który zastępuje wzmocnienia stalowe stosowane w konwencjonalnych ramach.



Większa funkcjonalność
 
energeto ® to cała gama rozwiązań systemowych, czyli zarówno systemy z uszczelnieniem zewnętrznym i środkowym o głębokości zabudowy 70mm, jak również system z uszczelnieniem środkowym o głębokości 85mm. Tym samym jest to kompleksowa odpowiedź na rynkowe zapotrzebowanie na okna o najlepszej izolacyjności termicznej w segmencie nowego budownictwa i renowacji. Rozbudowany program profili o głebokości zabudowy 70 mm daje jeszcze jedną dużą korzyść dla producentów w postaci możliwości obrabiania ich na stosowanych dotychczas maszynach. Główną zaletą jest jednak możliwość usprawnienia procesów produkcyjnych.
 

  • Wyeliminowanie pewnych operacji w procesie wytwarzania okien: zamawianie, składowanie, cięcie stali (duża oszczędność kosztów i czasu)
  • Mniejsze zużycie maszyn
  •  Efektywniejsze wykorzystanie powierzchni magazynowych (uwalniają się powierzchnie produkcyjne zajmowane dotąd przez maszyny do cięcia wzmocnień stalowych oraz powierzchnie przeznaczone na magazyny stali)

 

Okna energeto® to zwiększona stabilność i bezpieczeństwo dzięki technologii "bonding inside"

Rozwiązanie firmy aluplast umożliwia wklejanie szyby w skrzydła bez konieczności stosowania w nich używanych dotychczas wzmocnień stalowych. Funkcję nośną przejmuje pakiet szybowy. Poprzez związanie klejem szyby z profilem znaczna część obciążeń statycznych jest przenoszona przez szybę, bardziej odporną na zginanie niż profil skrzydła i w ten sposób stabilizuje okno. Dzięki stałemu połączeniu szyby i skrzydła zmniejsza się ryzyko wykrzywienia, wygięcia, a także osiadania skrzydła. Metoda ta minimalizuje ryzyko pęknięć szyb w wyniku naprężeń punktowych oraz wydłuża czas eksploatacji skrzydeł bez potrzeby ich regulacji. Sklejenie szyby z profilem to również lepsze zabezpieczenie przed włamaniem ze względu na brak możliwości wypchnięcia szyby. Dzięki zmianie technologii szklenia możliwe jest wykorzystanie pełnej głębokości wrębu szybowego. Głębsze osadzenie szyby we wrębie, prowadzi do zmniejszenia wartości współczynnika przenikania ciepła liniowego mostka termicznego występującego na styku szyby z ramą skrzydła, co daje lepsze zabezpieczenie przed tworzeniem się rosy na krawędzi szkła.

ZALETY TECHNOLOGII WKLEJANIA SZYB:

  • mniejsze ryzyko pękania szyb, brak miejscowych naprężeń szkła
  • większa stabilność okien dzięki usztywniającemu współdziałaniu szyby
  • zmniejszenie ilości przypadków pękania szyb w wyniku błędnego zaszklenia
  • zwiększenie powierzchni przeszklenia - profile są niższe o ok. 10mm
  • lepsza izolacyjność akustyczna poprzez bezpośrednie powiązanie skrzydła z szybą
  • lepsze zabezpieczenie przed włamaniem - brak możliwości wypchnięcia szyby ze skrzydła, dzięki obwodowej szczelinie z klejem

 

Niebagatelne znaczenie ma również wynikające z wyeliminowania stali znaczne, bo aż o 60 proc, obniżenie ciężaru ramy. Zdecydowanie wpływa to na komfort pracy na stanowiskach bezpośrednio produkcyjnych, jak również pracowników zaangażowanych w procesy montażu okien na budowie. Mniejszy ciężar całego okna ma wpływ również na większą obniżenie kosztów ich transportu.

 
Okna energeto® to najcieplejsze okna w swojej klasie dzięki technologii "powerdur inside"
 
Zapoczątkowane wraz z wdrożeniami technologii wklejania szyb działania zmierzające do wyeliminowania „słabego ogniwa”, jakimi są z punktu widzenia termoizolacyjności profili stosowane w nich wzmocnienia stalowe, skutkowało próbami ich całkowitego wyeliminowania z kształtowników. Metalowe usztywnienie w profilach ram okiennych tworzy wskutek wysokiej przewodności cieplnej mostek termiczny. Wzmocniony włóknem szklanym termoplast zastępuje stal stosowaną w konwencjonalnych ramach okiennych z PVC i zapewnia zdecydowanie lepsze właściwości izolacji cieplnej przy tych samych mechanicznych właściwościach okna.

Wyeliminowanie wzmocnień stalowych pozwoliło na likwidację mostków termicznych i uzyskanie współczynnika przenikania ciepła ram do Uf = 0,94 W/m²K. Warto podkreślić, iż bardzo wyśrubowane parametry wynoszące Uf = 1,0 W/m²K  udało się uzyskać już przy standardowej głębokości zabudowy profili wynoszącej 70 mm. Widać więc, że prowadzone prace badawcze pozwoliły na znaczne ograniczenie współczynników izolacyjności termicznej bez zwiększania głębokości kształtowników.
 
Okna energeto® to efektywne wykorzystanie energii słonecznej i dodatkowe zyski cieplne

Chęć spełnienia postulatu efektywnego wykorzystania energii cieplnej pochodzącej ze słońca w budynkach zaowocowała kolejnymi zmianami w konstrukcji profili okiennych, polegającymi na obniżeniu wysokości pakietu profili. Wyeliminowanie z konstrukcji wzmocnień stalowych pozwoliło na opracowanie bardzo wąskie konstrukcji zestawu rama/skrzydło o szerokości zaledwie 107 mm.

Dzięki bardzo ciekawej optyce profili charakteryzującej się dużym zachodzeniem skrzydła na ościeżnicę uzyskano większe powierzchnie przeszkleń, co zapewnia lepsze doświetlenie pomieszczeń, jak również dzięki odpowiednim szybom dodatkowe bierne zyski cieplne. To idealne rozwiązanie do projektowania przepełnionych światłem elewacji budynków, jak również dla renowacji, gdzie często na skutek wymiany okien zmniejsza się również powierzchnia przeszklenia.

energeto® "foam inside" - ciepłe jeszcze cieplejsze


Systemy energeto®, to jedne z niewielu systemów okiennych, które pozwalają na tworzenie tzw. okien pasywnych, już przy użyciu podstawowej dwukomorowej szyby zespolonej o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,7 W/(m2*K). Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu kolejnej nowinki technicznej wprowadzonej, czyli technologii "foam inside", polegającej na opcjonalnej możliwości wypełniania wewnętrznych komór profili materiałem izolacyjnym. Dzięki wprowadzeniu do komór profili specjalnej pianki poliuretanowej możliwe jest uzyskiwane niezwykle korzystnych wartości współczynnika przenikania ciepła. Po wypełnieniu komór profili uzyskuje się współczynnik przenikania ciepła do Uf=0,79 W/m2K, co pozwala uzyskać współczynnik dla całego okna o wartości Uw=0,61 W/m2K. Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt wydał na okna w systemie energeto® 8000 /foam inside certyfikat rekomendujący je jako doskonałe rozwiązanie do domów pasywnych.
 
Energooszczędność i wyjątkowy design
 
Aluplast oferuje dla nowej serii energeto optymalny asortyment folii w różnych kolorach, obejmujący spektrum ponad 40 wariantów. Są to folie z zastosowaniem innowacyjnej technologii cool-colors, która gwarantuje ulepszone właściwości użytkowe oraz dłuższą trwałość powierzchni. Dekory cool-colors posiadają specjalne opatentowane pigmenty, zmniejszające absorpcję ciepła powierzchni laminowanych systemów okiennych, które narażone są bardziej na nagrzewanie i działanie czynników atmosferycznych. Pozwala to na optymalne powiązanie funkcjonalności oraz designu, a projektantom i inwestorom umożliwia realizację indywidualnych życzeń. Rozszerzenie programu dekorów w systemie energeto uwzględnia nowe trendy i wymogi wszystkich rynków. Dostępne dla każdego systemu nakładki aluminiowe dodatkowo zwielokrotniają liczbę możliwych wariantów kolorystycznych, pozwalając na uzyskanie dowolnego koloru z palety RAL.        
 
Okna energeto® - przewaga dzięki innowacji
Bardzo niska przenikalność cieplna jest bez wątpienia najważniejszą i podstawową właściwością systemów okiennych energeto®, które bez wątpienia są najbardziej śmiałą koncepcją okienną ostatnich lat, opartą o trzy jednocześnie realizowane założenia:

Całkowitą likwidację konieczności stosowania stalowych wzmocnień kształtowników z PVC i zastąpienie ich wkładkami termoplastycznymi z domieszką włókien szklanych
Wykorzystanie szyb zespolonych i technologii "bonding inside" (wklajanie szyby we wrąb skrzydła) do osiągnięcia zakładanych parametrów statycznych i cieplnych konstrukcji okiennych.
Możliwość uzyskania dalszej poprawy przenikalności cieplnej kształtowników poprzez opcjonalne wypełnianie, po procesie zgrzewania konstrukcji, przestrzeni niektórych komór wewnętrznych pianą poliuretanową w technologii "foam inside".

  • współczynnik przenikania ciepła profili Uf=1,0 W/m2K, przy zastosowaniu odpowiednich pakietów szyb
  • wąskie, klasyczne kształty profili
  • głębokość zabudowy 70 mm i sześciokomorowa budowa
  • wąska konstrukcja zestawu rama/skrzydło o szerokości zaledwie 107 mm
  • system z uszczelnieniem zewnętrznym
  • zbadana odporność na włamanie do klasy WK2
  • współczynnik przenikania ciepła profili Uf=1,0 W/m2K, przy zastosowaniu odpowiednich pakietów szyb
  • głębokość zabudowy 70 mm i sześciokomorowa budowa
  • wąska konstrukcja zestawu rama/skrzydło o szerokości zaledwie 107 mm
  • system z uszczelnieniem środkowym   
  • wzmocnienia Ultradur® High Speed w ramie i skrzydle
  • zbadana odporność na włamanie do klasy WK2
    wąskie, klasyczne kształty profili
  • dostępne w różnych wariantach kolorystycznych
  • współczynnik przenikania ciepła profili Uf=0,94 W/m2K, przy zastosowaniu odpowiednich pakietów szyb
  • głębokość zabudowy 85 mm i sześciokomorowa budowa
  • system z uszczelnieniem środkowym
  • zbadana odporność na włamanie do klasy WK2
  • wąskie, klasyczne kształty profili
  • wzmocnienia Ultradur® High Speed w ramie i skrzydle
  • możliwość szklenia pakietami szybowymi o szerokości do 52 mm
  • dostępne w różnych wariantach kolorystycznych

IDEAL

Nowoczesna architektura wymaga nowych standardów. Zmieniające się wymagania prawne stawiane stolarce budowlanej w najbliższym czasie, jak również przede wszystkim oczekiwania klientów poszukujących coraz cieplejszych okien to tendencje wobec których nie można pozostawać obojętnym.

Współczesna architektura wymaga nowych standardów. Perfekcyjna forma  profili  Ideal  spełnia  te  wymagania -  łączy wsobie najnowocześniejszą technikę z najwyższym komfortem mieszkania. Harmonijne kształty, mocna konstrukcja i atrakcyjne wzornictwo to gwarancja ponadczasowej elegancji. Duże komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach. Jest to seria profili z uszczelnieniem środkowym, gdzie dzięki występowaniu trzeciej uszczelki oraz użyciu odpowiednich  szyb  termoizolacyjnych  możliwe  jest  uzyskanie lepszej izolacyjności termicznej i akustycznej okien. Dzięki występowaniu trzeciej uszczelki wydzielona została tzw. sucha komora, w której pracują okucia, co wpływa na ich trwałość. Dodatkowe detale i akcesoria pozwalają na podkreślenie własnego stylu oraz dają nieograniczoną liczbę możliwości kreowania Państwa okien.

 

  • 5-6 komorowa budowa i głębokość zabudowy 70-85 mm zapewniają optymalną izolację termiczną i akustyczną  (do Uf =1,3 W/m2K )
  • Duża komora wzmocnienia gwarantuje odpowiednia statykę
  • Estetyczne i niewidoczne uszczelki przyszybowe
  • 15 stopniowy skos krawędzi ramy i skrzydła zapewnia optymalny spływ wody
  • 13 mm przesunięcie osi rowka okuciowego od krawędzi ramy daje możliwość stosowania szerszych zaczepów, a tym samym zwiększa jego odporność na włamanie.
  • Niezwykle trwałe i nowoczesne uszczelki zapewniają, że okna są szczelne i niezawodne.
  • Zwarta budowa delikatne zaokraglenia i skosy nadają profilom nowoczesny i elegancki wygląd.
  • Gładka powierzchnia ramy ułatwia mycie i konserwację

 

 

 

 

ideal 4000 niezlicowany

 

 

ideal 4000 Round line

ideal 4000 85 mm

 

 

ideal 4000 półzlicowany

 

ideal 4000 6K

 

  • 5-6 komorowa budowa i głębokość zabudowy 70-85 mm zapewniają optymalną izolację termiczną i akustyczną  (do Uf =1,3 W/m2K )
  • Duża komora wzmocnienia gwarantuje odpowiednia statykę
  • Estetyczne i niewidoczne uszczelki przyszybowe
  • 15 stopniowy skos krawędzi ramy i skrzydła zapewnia optymalny spływ wody
  • 13 mm przesunięcie osi rowka okuciowego od krawędzi ramy daje możliwość stosowania szerszych zaczepów, a tym samym zwiększa jego odporność na włamanie.
  • Niezwykle trwałe i nowoczesne uszczelki zapewniają, że okna są szczelne i niezawodne.
  • Zwarta budowa delikatne zaokraglenia i skosy nadają profilom nowoczesny i elegancki wygląd.
  • Gładka powierzchnia ramy ułatwia mycie i konserwację
  • Pięciokomorowa budowa oraz głębokość zabudowy 70 mm zapewnia optymalną ochronę termiczną i akustyczną (1,2 W/m2K)
  • Konstrukcja z uszczelnieniem środkowym powoduje wyodrębnienie tzw. "suchej komory", w której pracuje okucie
  • 13 mm przesunięcie osi rowka okuciowego od krawędzi ramy daje możliwość stosowania szerszych zaczepów, a tym samym zwiększa jego odporność na włamanie
  • Zaokrąglone linie nadają oknom nowoczesny i harmonijny wygląd
  • Niewidoczne uszczelki przyszybowe znacznie zwiększają estetykę okna
  • 15 stopniowy skos krawędzi ramy i skrzydła zapewnia optymalny spływ wody

 

 

 

 

  • Głębokość zabudowy 85 mm
  • Profil 6 - komorowy
  • Możliwość zastosowania  pakietów szybowych o szerokości do 51 mm
  • współczynnik izolacyjności termicznej profili Uf = 1,0 W/m²K
  • System z uszczelnieniem zewnętrznym
  • Kilka wariantów skrzydeł: niezlicowane i półzlicowane o oryginalnym designie
  • Większa stabilność okien dzięki usztywniającemu współdziałaniu szyby
  • Lepsza izolacyjność cieplna w stosunku do tradycyjnych rozwiązań
  • Lepsze zabezpieczenie przed włamaniem – brak możliwości wypchnięcia szyby ze skrzydła, dzięki obwodowej szczelinie z klejem
  • Zmniejszenie ilości przypadków pękania szyb w wyniku błędnego zaszklenia
  • Lepsza izolacyjność akustyczna poprzez bezpośrednie powiązanie skrzydła z szybą

 

 

 

  • Głębokość zabudowy 85 mm
  • Profil 6 - komorowy
  • Możliwość zastosowania  pakietów szybowych o szerokości do 51 mm
  • współczynnik izolacyjności termicznej profili Uf = 1,0 W/m²K
  • System z uszczelnieniem środkowym wyposażony w trzy uszczelki
  • Kilka wariantów skrzydeł: niezlicowane i półzlicowane o oryginalnym designie
  • Większa stabilność okien dzięki usztywniającemu współdziałaniu szyby
  • Lepsza izolacyjność cieplna w stosunku do tradycyjnych rozwiązań
  • Lepsze zabezpieczenie przed włamaniem – brak możliwości wypchnięcia szyby ze skrzydła, dzięki obwodowej szczelinie z klejem
  • Zmniejszenie ilości przypadków pękania szyb w wyniku błędnego zaszklenia
  • Lepsza izolacyjność akustyczna poprzez bezpośrednie powiązanie skrzydła z szybą