Wycena online

WYCEŃ OKNA!


Dzięki naszemu kalkulatorowi wycena interesujących Państwa okien będzie bardzo prosta


Nasza wycena jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca


 

WYCEŃ OKNA ON LINE »

 

 Profi Partner - Oferta - Odkurzacze centralne - VACUFLO - System Centralnego Odkurzania


 

Co to jest System Centralnego Odkurzania?
System Centralnego Odkurzania to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych odkurzaczy przenośnych. Można go stosować dla domów i apartamentów, zarówno tych nowobudowanych jak i już istniejących. Składa się on z:

Jednostki centralnej, instalowanej na stałe zwykle w garażu, piwnicy lub pomieszczeniu gospodarczym. Jednostka centralna jest wyposażona w zbiornik na zassane w czasie odkurzania zanieczyszczenia.

Instalacji rurowej, wykonanej z 2-calowych rur z PCV, które są montowane w ścianach, przestrzeniach technicznych lub pod podłogą. Instalacja rurowa łączy jednostkę centralną z gniazdami ssącymi.

Gniazd ssących i szufelek automatycznych, strategicznie rozmieszczonych tak, aby powierzchnia sprzątania pokrywała całą powierzchnię domu czy też apartamentu. W czasie odkurzania podłącza się wąż ssący wraz z rurą do gniazda ssącego. Załączenie odkurzacza następuje po podniesieniu klapki gniazda ssącego, w momencie włożenia końcówki węża do gniazda lub po przesunięciu przełącznika, znajdującego się w rękojeści węża, w pozycję załączony (ON). Właściwie rozmieszczone trzy gniazda ssące mogą z powodzeniem obsłużyć powierzchnię domu wraz z garażem do 200m².

Niezbędnym uzupełnieniem Systemu Centralnego Odkurzania są zestawy do sprzątania. W skład zestawu do sprzątania wchodzą: elastyczny i bardzo lekki waż ssący, rura i szczotki lub turbo-szczotki. Wąż ssący ma długość zwykle 9,1m lub 10,7m, aczkolwiek dostępne są także węże o długościach przekraczających 15m. Szczotki i turbo-szczotki są specjalnie projektowane dla potrzeb współczesnych domów. Mogą być używane do wszelkiego rodzaju powierzczni, takich jak podłogi, dywany, wykładziny, tapicerki i wielu innych.


Dlaczego zamiast tradycyjnego odkurzacza przenośnego wybrać System Centralnego Odkurzania?
 Montowana na stałe jednostka centralna w Systemie Centralnego Odkurzania posiada silnik o zwiększonej mocy, przez co wydajność i moc ssąca takiego rozwiązania jest ponad 2 razy większa od tradycyjnych rozwiązań. Pozwala to na bardziej efektywne usuwanie z domu zanieczyszczeń, a w szczególności mikroskopijnych pyłków, zarodników grzybów i drobin kurzu wywołujących alergie.
W tradycyjnych odkurzaczach przenośnych zassane wraz z zanieczyszczeniami powietrze, po podgrzaniu przez silnik, jest wydmuchiwane z powrotem do odkurzanego pomieszczenia. Wywołuje to ruch powietrza, który dodatkowo wzmaga recyrkulację kurzu w sprzątanym pomieszczeniu. W przypadku Systemu Centralnego Odkurzania zbiornik na zanieczyszczenia znajduje się przy jednostce centralnej, a wydmuch powietrza znajduje się poza odkurzanym pomieszczeniem. Najczęściej jest on umieszczany na zewnątrz budynku.
 System Centralnego Odkurzania, w porównaniu do tradycyjnego odkurzacza przenośnego, jest po prostu cichy. Jednostka centralna jest umieszczana zazwyczaj z dala od strefy mieszkalnej i w czasie odkurzania jedynym słyszalnym odgłosem jest odgłos zasysanego powietrza. Odkurzacz nie przeszkadza więc w słuchaniu muzyki lub oglądaniu telewizji.
 Eksploatacja Systemu Centralnego Odkurzacza jest bardziej wygodna. Przy sprzątaniu posługujemy się tylko, podłączanym do gniazd ssących, bardzo lekkim wężem. Tradycyjny odkurzacz przenośny wymaga od nas dźwigania ciężkiego urządzenia, ciągłego monitorowania konieczności wymiany worków i ciągnięcia za sobą splątanego kabla zasilającego.

Reasumując System Centralnego Odkurzacza umożliwia nam praktycznie w 100% usunięcie zanieczyszczeń i alergenów z twojego domu. W związku z czym znacząco poprawia się jakość powietrza którym oddychamy, a samo odkurzanie jest dokładne, prostsze i bardziej wygodne.